تعویض پنجره های قدیمی با ویژگی مناسب

انتخاب پنجره مناسب در تعویض پنجره های قدیمی، موجب افزایش رضایت مشتری از خرید این محصول می باشد. شکل ظاهری پنجره دوجداره UPVC در کنار قیمت پنجره دوجداره مناسب و کیفیت بالای نصب و ساخت، مکمل یک خرید خوب درب و پنجره یوپی وی سی است. ما برای یک خرید خوب پنجره upvc چه نکاتی را باید مدنظر قرار دهیم؟ این نکات در هزینه تعویض پنجره های قدیمی بی تاثیر نیست. در مطالب زیر مواردی را که ما باید در هنگام تعویض پنجره های قدیمی با دوجداره بدون تخریب باید دقت کنیم بیان می کنیم:

نکته مهم : لزوم رعایت این موارد بدلیل قوانین ساختمان و تطابق شکلی آن با نمای فعلی ساختمان می باشد. در برخی موارد با در نظر گرفتن رضایت دیگر مالکین ساختمان و یا اجرای نمای پشت ساختمان (که قابل دید نمی باشد) می توان شکل ظاهری پنجره را تغییر داد.

 

نکات مهم در تعویض پنجره های قدیمی

 

✔ تقسیم بندی پنجره

تشابه ساختاری و تقسیم بندی پنجره قدیمی (پنجره آهنی، آلومینیومی و یا چوبی) در اکثر پروژه ها باید رعایت شود.  بطور مثال اگر پنجره قدیمی دارای سه لت یا لنگه است، پنجره دوجداره وین تک سفارش داده شده نزدیک ترین شکل به پنجره فعلی باید باشد.

در تصاویر روبرو، پنجره طراحی شده نزدیک به پنجره قدیمی را مشاهده می کنیم. تقسیم بندی در کل پنجره upvc به چهار قسمت بخش بندی شده. در صورتیکه تعداد ستون های عمودی و افقی بیشتر بود به همان صورت طراحی می شود.

 

تعویض پنجره های قدیمی

 

در برخی موارد تقسیم بندی داخلی بصورت پروفیل خم و منحنی می باشد. این نوع پنجره هزینه بالا و عایق بندی پایینی دارند. به همین دلیل پیشنهاد می شود از شکلی مشابه آن استفاده گردد. شکل بالا بیانگر یکی از این پنجره هاست.

 

✔ عرض و ارتفاع بازشو

عرض بازشو در پنجره به چهار مورد وابسته است و در تعویض پنجره های قدیمی آهنی یا آلومینیومی باید در نظر گرفته می شود:

• نمای ساختمان: لنگه بازشو به همان ابعادی که در پنجره قدیمی است باید ساخته شود. با این حال اگر دیگر اعضای ساختمان رضایت داشته باشند، می توان عرض و ارتفاع را تغییر داد.

• نوع کاربرد: کاربرد درب یا پنجره متفاوت است. در کنار آن با توجه به وسایل و یا تجهیزاتی که از آن عبور خواهیم داد ابعاد آن را مشخص می کنیم. بطور مثال برای درب بالکن، عرض و ارتفاع بازشو باید طوری در نظر گرفته شود تا وسایلی که می خواهیم در بالکن قرار دهیم از آن عبور کند. همچنین ارتفاع درب، در شرایط نرمال باید 2 متر باشد. برخی از پنجره ها نیز کاربرد عبور وسایل (هنگام اثاث کشی) دارند.

• فضای داخل منزل: هر چه عرض بازشو بیشتر باشد گشتاور آن هنگام باز شدن نیز بیشتر است. از طرفی هر چه ارتفاع بیشتر باشد ممکن است به کتیبه سقف یا میل پرده گیر کند. بنابراین بهینه ترین حالت آن باید انتخاب شود. اگر با درب یا پنجره فعلی مشکلی ندارید همان عرض و ارتفاع را مشخص کنید.

• قابلیت تمیز شدن لنگه های ثابت: اگر قصد تغییر ابعاد بازشوهای درب یا پنجره را دارید. این گزینه را مدنظر قرار دهید که عرض و ارتفاع لنگه بازشوی پنجره دوجداره باید طوری باشد که بتوان لنگه های ثابت آن را از داخل منزل نظافت کرد.

 

نمونه پروژه تعویض پنجره های آهنی

 

✔ نوع بازشو و دستگیره پنجره

بازشوی تک حالته بیشتر در پنجره هایی بکار می رود که کمتر استفاده می شود و یا در معرض زیاد آلودگی صوتی نیست. پنجره های دو حالته بدلیل باز شدن از بالا و عایق بندی بیشتر، درخواست بیشتری دارد. محدودیت های موقعیت پنجره مهمترین دلیل برای انتخاب یراق پنجره UPVC تک حالته، دوحالته، کشویی، فولکس واگنی و درب سوئیچی ست. دستگیره پنجره UPVC نیز به انواع کلیدخور یک طرفه، دستگیره باریک، دستگیره درب دوطرفه سیلندرخور، دستگیره ساده، دستگیره هتلی، دستگیره دوطرفه ساده تقسیم بندی می شود. برای اطلاعات بیشتر روی انواع دستگیره درب و پنجره دوجداره کلیک کنید.

بطور مثال در مواقعی که امنیت مورد نیاز است از یراق کلیدخور است می کنیم. یا در مواردی که محدودیت بازشو داریم (در آشپزخانه) از پنجره دوجداره کشویی استفاده خواهیم کرد. ولی اگر کاهش عایق بندی پنجره کشویی مورد پسند ما نباشد باید از یراق آلات فولکس واگنی استفاده کنیم. برای اطلاعات بیشتر بر روی انواع جهت بازشو کلیک کنید.

 

✔ جهت بازشو

هزینه تعویض پنجره آهنی

مانند نوع بازشو، جهت بازشو نیز به موقعیت و محدودیت مکانی نصب پنجره بستگی دارد. منظور از جهت بازشو قرار گرفتن دستگیره در سمت چپ یا راست لنگه بازشو است. معمولا در پنجره های عریض با دو لنگه بازشو همانند شکل، دستگیره در جهات انتهایی قرار میگیرد. تا در صورت نیاز بدون حرکت دادن پرده، دسترسی به دستگیره و باز کردن آن امکان پذیر باشد. اگر پنجره دارای سه لت یا لنگه با یک لنگه بازشو در وسط باشد و جهت بازشو کاملا با پیشنهاد مشتری ست.

 

 

✔ طرف بازشو

داخل بازشو و یا بیرون بازشو بودن از دیگر ویژگی هایی هست که عمدتا در درب های تراس و بالکن انجام می گیرد.

 

✔ رنگ و نوع شیشه

شیشه های تک جداره، دوجداره و یا شیشه سه جداره را می توان از شیشه های رنگی، رفلکس نیز تولید کرد. برای انتخاب رنگ شیشه می توان از نمای ساختمان (دیگر پنجره های قدیمی) و یا معماری داخلی منزل استفاده نمود. رنگ شیشه ها نباید به نمای ساختمان لطمه وارد کند. برای اطلاعات بیشتر در مورد شیشه های سکوریت دوجداره، شیشه های اورسایز oversize، ابعاد استاندارد شیشه دوجداره بر روی شیشه دوجداره کلیک کنید.

 

 

 

✔ رنگ پروفیل پنجره

نمای داخلی پنجره های منزل خود را با رنگی متفاوت و مطابق با نمای ساختمان سفارش دهید. شما میتوانید هنگام تعویض پنجره های  قدیمی بدون تخریب، رنگ پنجره های upvc منزلتان  را مطابق با سلیقه خود سفارش دهید. بدین صورت که رنگ مورد علاقه خود را انتخاب کرده، به ما سفارش میدهید و ما پنجره های شما را با رنگ دلخواه خودتان ساخته و برای شما تعویض میکنیم.

تعویض پنجره قدیمی با پنجره دوجداره بدون تغییر رنگ

نمای بیرونی اکثر پنجره های قدیمی با رنگ بندی های پنجره های upvc همخوانی ندارد. با توجه به اینکه نمای بیرونی پنجره ها نباید تغییر بکند، مشتریان برای تعویض پنجره های قدیمی خود دچار مشکل میشوند. اما شما میتوانید با استفاده از این روش پنجره های خود را مطابق با رنگ بقیه پنجره های دیگرهمسایگان خود تغییر دهید. تصویر تعویض پنجره قدیمی با پنجره دوجداره بدون تغییر رنگ را نشان می دهد.

رنگ درب و پنجره upvc ضمانت ثبات رنگ 10ساله دارد. محصول کشور آلمان میباشد و هیچ گونه تغییردر برابر آفتاب و شرایط مختلف آب و هوایی ندارد.

مشاوره رایگان

02188195062

02188783029

ساعات غیراداری

09122809533

مشاوره رایگان