پنجره وین تک متعلقات 1

پنجره وین تک غیر از پروفیل های اصلی مانند فریم، ساش (لنگه) ومولیون (تقسیم کننده پنجره) پروفیل های دیگری هم در سبد محصولات خود دارد که کامل کننده کارکرد و حالت نصب درب و پنجره UPVC می باشد. در ذیل برخی از این پروفیل های وینتک را مورد بررسی قرار میدهیم:

 

• زوار پنجره پنجره وین تک

 

هنگام نصب پنجره وین تک، بعد از قراردهی شیشه بر روی پروفیل UPVC ، زوار بر روی پروفیل قرار می گیرد و شیشه را با کمی فشار در جای خود ثابت نگه می دارد (در تصویر محل قرار گیری زوار بر روی پروفیل مشخص شده است). میزان فشار و ابعاد زوار بر روی عایق بندی تاثیرگذار است. زوار براساس سه دسته تقسیم بندی می شود:

انواع زوار پنجره دوجداره


مکان زوار در پنجره دوجداره

حالت سطح مقطع : حالت سطح مقطع پروفیل زوار می تواند به دو صورت ساده یا دکوراتیو باشد. حالت دکوراتیو در تصویر بصورت انحنای قسمت فوقانی مشخص است. ساده و دکوراتیو بودن تنها در زوار های دوجداره اعمال گردیده است.

چند جداره ای: زوار براساس ضخامت کل و یا چند جداره بودن پنجره وینتک نیز تقسیم بندی می شود. بصورت زوار تک جداره، زوار دوجداره 20 میلی مترو 24 میلی متر و زوار سه جداره نامیده می شود.

رنگ پروفیل: زوار وین تک نیز همانند پروفیل بصورت لمینت نیز تولید می گردد. لمینت موجب افزایش قیمت پنجره دوجداره خواهد شد و در سه رنگ بلوطی تیره، روشن و کاکائو براون موجود می باشد.

 

 

 

• پروفیل پنل پنجره وین تک

 

در مواردی که احتمال شکستن شیشه دوجداره در پنجره دوجداره، زیاد باشد از پنل UPVC استفاده می گردد. پنل وینتک از جنس UPVC  و بصورت سه جداره با ضخامت 20 میلیمتر تولید می شود. این محصول همانند شیشه دوجداره، عایق خوبی در برابر گردوخاک، سروصدا و جریان هوا می باشد. بدلیل همخوانی رنگ پنل با درب و پنجره UPVC در پنجره وین تک این محصول در رنگ های بلوطی تیره – روشن و کاکائو براون نیز عرضه می گردد.

پنل دوجداره عایق

 

 

• پروفیل اتصال دهنده یا کوپلینگ

 

اتصال دو پنجره با کوپلینگ

پروفیل کوپلینگ پنجره وین تک برای اتصال پنجره دوجداره و یا پارتیشن کابرد دارد. این محصول در سه قالب عرضه می گردد که ما بین دو پروفیل فریم قرار می گیرد و آنها را به هم متصل می کند. هر کدام از پروفیل ها کاربرد متفاوتی دارند.

بطور مثال یکی از این پروفیل ها دارای عرض زیادی نسبت به دیگر پروفیل های کوپلینگ وین تک دارد. عمده کاربرد پروفیل کوپلینگ در پارتیشن بندی فضا و یا پنجره هایی با ابعاد بزرگ oversize که نیازمند ساخت چند قسمتی است استفاده می گردد.

 

در شکل زیرمحل قرارگیری این پروفیل مشخص است.

پروفیل کوپلینگ پنجره وین تک

 

بطور مثال در شکل زیر:  ابعاد 5 متری پنجره آن برای سهولت بیشتر در حمل و نقل به ابعاد 2.5 متری تبدیل شده است. قسمت زرد مشخص شده محل قرار گیری کوپلینگ است. البته لازم بذکر است در صورتی که مشتری ساختار یکپارچگی ابعاد باشد بصورت یک تکه ساخته خواهد شد. در نتیجه، وجود یا عدم وجود کوپلینگ در شکل ظاهری یا عایق بندی درب و پنجره UPVC تاثیرگذار نمی باشد.

 پنجره وین تک دوجداره

مشاوره رایگان

02188195062

02188783029

ساعات غیراداری

09122809533

مشاوره رایگان