روند تولید درب و پنجره دوجداره

استفاده از نرم افزار پنجره upvc

روند تولید درب و پنجره دوجداره با استفاده از پروفیل UPVC  نقش بسزایی در کیفیت این محصول دارد. در تصاویر زیر مراحل تولید درب و پنجره یو پی وی سی را توضیح می دهیم تا در کنار آشنایی شما با این فرایند، اصطلاحات به کار برده شده در سایر مطالب را به طور روشن بیان کنیم.

در ابتدا نقشه درب و پنجره یو پی وی سی درخواستی توسط بخش طراحی شرکت آرشاوین طراحی خواهد شد و ابعاد تولید آن به قسمت تولید ارسال خواهد شد.

 

روند تولید درب و پنجره دوجداره

بخش تولید با توجه به ابعاد دریافتی از واحد بازرگانی پروفیل های UPVC  و همچنین زوارهای درب و پنجره دو جداره را برش داده و آنها را فارسی بر می کنند.

فارسی بر کردن پروفیل

سپس با استفاده از دستگاه های مخصوص، شیار آبرو آن را تعبیه و قسمت مربوط به دستگیره درب و پنجره یو پی وی سی را سوراخکاری می کنند.

   روند تولید درب و پنجره دوجداره

سوراخ دستگیره در پروفیل

بعد از آن گالوانیزه تقویت شده را در داخل قطعات پروفیل درب و پنجره یو پی وی سی قرار داده و آن را با پیچ محکم خواهند کرد. برای اطلاعات بیشتر در مورد نقش گالوانیزه در روند تولید درب و پنجره دوجداره به صفحه مقالات- ویژگی های یک پنجره مرغوب مراجعه فرمایید.

گالوانیزه در پروفیل

 

جوش پروفیل UPVC

پس از اتمام عملیات قراردادن گالوانیزه، پروفیل های UPVC موردنظر به ایستگاه جوش برده شده و توسط دستگاه های ویژه ای به همدیگر متصل خواهند شد. این ایستگاه از مهمترین قسمت های فرایند تولید درب و پنجره یو پی وی سی می باشد که مهمترین نقش در کیفیت این محصول را بر عهده دارد. سپس پروفیل های UPVC به هم متصل شده را در دستگاه پولیش قرار داده تا بدون آسیب رساندن به نقطه اتصال از ضایعات جوش پاک نماید.

دستگاه تمیزکن cnc

 

پس از پایان عملیات برش و قطعه کردن پروفیل UPVC، فرایند تولید مولیون درب و پنجره دوجداره که نقش چهارچوب وسط درب و پنجره دوجداره را برعهده دارد همزمان آغاز می شود تا پس از اتمام حذف ضایعات ناشی از جوش، داخل این محصول قرار داده شود. این عملیات به این صورت آغاز می شود که قسمتی از ابتدا و انتهای پروفیل مولیون بوسیله دستگاه کتیبه زن برش داده می شود.

تیغچه مولیون زنی

پروفیل های بدست آمده با استفاده از بست مولیون و پیچ به چهارچوب متصل خواهد شد. دقت در هنگام نصب مولیون UPVC موجب زیبایی ظاهری درب و پنجره یو پی وی سی خواهد شد. بعد از آن مرحله قرار دادن گسکت EPDM آغاز می شود که موجب عایق بندی و آب بندی شیشه دوجداره خواهد شد.

بست مولیون

 

یراق بندی درب و پنجره UPVC

پس از اتمام مراحل بیان شده در بالا، مرحله یراق بندی آغاز می شود و به این صورت است که شابلون ها را در محل مذکور قرارداده و بوسیله مته سوراخ کاری خواهند شد. در این فرایند لولاها و یراق آلات و همچنین دستگیره روی کار سوار خواهند شد.

 

پیچ کردن لولا

لولای تنظیمی

بخش آخر روند تولید درب و پنجره دوجداره، مربوط به جایگذاری شیشه دوجداره بر روی درب و پنجره یو پی وی سی است. ابتدا  با استفاده از قطعات پلاستیکی محل قرارگیری شیشه دوجداره را رگلاژ می کنیم. سپس شیشه را قرار داده و زوار های UPVC را بر روی درب و پنجره قرار می دهیم تا ایستادگی شیشه دوجداره ثابت شود.

شیشه دوجداره و زیر شیشه

 

آرشاوین، آسایش زندگی نوین

تولید کننده درب و پنجره UPVC

مشاوره رایگان

02188195062

02188783029

ساعات غیراداری

09122809533

مشاوره رایگان