برای انتخاب صحیح درب و پنجره دوجداره یکی از آیتم هایی که نقش مهمی ایفا می کند، میزان قیمت درب و پنجره دو جداره می باشد. اغلب مشتریان برای اطلاع از این آیتم و یا مقایسه آن با قیمت دیگر شرکت های تولید کننده درب و پنجره دو جداره UPVC، درخواست قیمت پنجره دوجداره را می کنند.

اما بدلیل تلرانس 50 تا 200 درصدی قیمت بیان شده توسط این شرکت ها، به هیچ وجه قابل محاسبه و مقایسه (در ابتدای امر، بدون در نظر گرفتن حالت های بازشو و تعداد لنگه درب و پنجره دوجداره) نمی باشد. در زیر بطور تشریحی دلایل اختلاف قیمت مترمربع درب و پنجره دوجداره UPVC را در پنجره دوجداره ای به ابعاد 1.5 مترمربع بیان می کنیم.

 

نحوه محاسبه قیمت پنجره دوجداره 

 

پنجره دوجداره ثابتحالت اول – پنجره دو جداره ثابت

پروفیل فریم مصرفی: 6.02 متر

شیشه دوجداره مصرفی : 1.98 مترمربع

ملزومات (زوار و بست مولیون) : هزینه ناچیز

قیمت پنجره دوجداره ثابت:x

 

 

 

 

 

پنجره دوجداره تک حالتهحالت دوم – پنجره دوجداره یک لنگه بازشو(تک حالته)

پروفیل فریم مصرفی: 7.44 متر

پروفیل لنگه مصرفی: 4.29 متر

شیشه دوجداره مصرفی : 1.71 مترمربع

یراق درب و پنجره دو جداره: 1عدد تک حالته

ملزومات (زوار و بست مولیون) : هزینه ناچیز

قیمت پنجره دوجداره یک لنگه بازشو(تک حالته): 1.78x

 

 

 

پنجره دوجداره دوحالتهحالت سوم – پنجره دوجداره یک لنگه بازشو(دوحالته)

پروفیل فریم مصرفی: 7.44 متر

پروفیل لنگه مصرفی: 4.29 متر

شیشه دوجداره مصرفی : 1.71 مترمربع

یراق درب و پنجره دو جداره: 1عدد دو حالته

ملزومات (زوار و بست مولیون) : هزینه ناچیز

قیمت پنجره دوجداره یک لنگه بازشو(دوحالته): 2x

 

 

 

پنجره دوجداره دو لنگه بازشوحالت چهارم – پنجره دوجداره دو لنگه بازشو(تک حالته)

پروفیل فریم مصرفی: 7.44 متر

پروفیل لنگه مصرفی: 8.59 متر

شیشه دوجداره مصرفی : 1.51 مترمربع

یراق درب و پنجره دو جداره: 2عدد دو حالته

ملزومات (زوار و بست مولیون) : هزینه ناچیز

قیمت پنجره دوجداره دو لنگه بازشو(تک حالته): 2.37x

 

 

همانطور که در بالا مشاهده می کنید، قیمت پنجره دوجداره را با x جایگزین و برای قیمت  پنجره دو جداره از ضریب استفاده کرده ایم.

دلیل عمده تاثیرگذار بر روی قیمت پنجره های فوق وجود بازشو می باشد. وجود بازشو موجب بکار بردن ست یراق آلات و پروفیل بازشو می شود. بدلیل متفاوت بودن قیمت پروفیل از درج قیمت خودداری کرده ایم. قیمت پروفیل موجب تفاوت قیمت پنجره وین تک و قیمت پنجره ویستابست و یا برند های دیگر خواهد شد.

لازم بذکر است در مطالب بیان شده تنها پنجره دو جداره تک حالته و دوحالته درنظر گرفته شده است. با مقایسه اختلاف قیمت بالای بین درب و پنجره دوجداره UPVC می توان نتیجه گرفت که اعلام قیمت پنجره دوجداره بدون در نظر گرفتن بازشوی درب و پنجره فقط جهت بازارگرمی می باشد.

 

 

فاکتور قیمت پنجره upvc

 

یکی از سوالات مهمی که در ذهن بیشتر مشتریان ما شکل می گیرد، نحوه محاسبه قیمت پنجره UPVC می باشد و اینکه چه چیزهایی روی قیمت پنجره upvc تاثیر می گذارد.

تولیدکنندگان و فروشندگان درب و پنجره دوجداره برای محاسبه قیمت پنجره upvc از نرم افزار هایی استفاده می کنند مانند نرم افزار پنجره  Ercom 2000 ، نوین طراح، وین سافت و … که با وارد کردن ابعاد پنجره و انتخاب حالت آن در قسمت طراحی پنجره UPVC و سپس کلیک روی محاسبه قیمت، قیمت پنجره دوجداره بصورت فاکتور نمایش داده می شود. بطور عام فاکتور های پنجره UPVC به چندین بخش که شامل پروفیل UPVC مصرفی، یراق آلات پنجره، شیشه دوجداره، متعلقات پنجره UPVC و هزینه نصب می باشد.

فاکتور قیمت پنجره upvc

در برخی از شرکت های فروش درب و پنجره UPVC  به غیر از موارد بالا، بخش های دیگری مانند هزینه برشکاری برای تعویض پنجره های قدیمی با پنجره دوجداره، هزینه چسب، هزینه لوازم جانبی، هزینه مواد مصرفی نصب، در فاکتور بانضمام هزینه نصب درج می شود که تمامی اینها شامل هزینه نصب می گردد و تنها باید درصدی از کل پروژه شامل هزینه نصب گردد.

 

در زیر به شرح جزئی تر این بخش ها و تاثیر آن ها در قیمت  پنجره دو جداره upvc می پردازیم:

 

پروفیل UPVC مصرفی پنچره دوجداره:

پروفیل upvc درب و پنجره دو جداره بطور معمول از لحاظ ابعادی، تعداد حفره، رنگ پروفیل و کاربرد بصورت زیر تقسیم بندی می شوند:

ابعاد: معمولا پروفیل های درب و پنجره دوجداره از لحاظ ابعادی به نام های سری 60، سری 70 و سری 80 طبقه بندی می شوند که منظور از سری 60 پروفیل با عرض 60 میلیمتر می باشد. لازم بذکر است که هر سری نیز حالات مختلفی از جمله دکوراتیو یا ساده بودن را شامل می شوند.

سری پروفیل وین تک

 

 

تعداد حفره پروفیل تعداد حفره ها(Chamber): منظور از حفره ها، فضاهای خالی ایجاد شده در عرض پروفیل می باشند که از 3 حفره شروع شده و تا 7 حفره در بیشتر برندهای معتبر تولید پروفیل موجود میباشد. در تصویر زیر نحوه شمارش تعداد حفره های موجود در یک پروفیل UPVC نشان داده شده است.

 

 

 

کاربرد پروفیل UPVC: کاربرد پروفیل در درب و پنجره به چهار نوع تقسیم بندی می شود : پروفیل فریم که بعنوان پروفیل چهارچوب استفاده می شود، پروفیل ساش یا لنگه که بعنوان لنگه بازشو در درب و پنجره دوجداره استفاده می شود، پروفیل مولیون که بعنوان ستون افقی و عمودی استفاده می شود و پروفیل های جانبی مانند زوار، پروفیل 90 درجه و ارتفاع دهنده که بعنوان نگهدارنده، پانل UPVC، اتصال شونده و یا غیره بکار برده می شود که هریک از این انواع خود به نوع های مختلف دسته بندی می شود.

 

سطح مقاطع پروفیل وین تک

 

قیمت پروفیل با توجه به موارد ذکر شده در بالا و همچنین رنگ آن محاسبه می گردد که هر شرکت با توجه به برند مصرفی خود(داخلی و خارجی ) قیمت متفاوت دارند. بطور مثال قیمت پنجره وین تک با قیمت پنجره ویستابست متفاوت است. در حالیکه ممکن است یراق آلات و شیشه دوجداره آن از یک برند باشد.

 

 

تنوع طرح به انتخاب مشتریان:

سروی
گردویی
بلوط طلایی
بلوط معمولی
ماهون
خاکستری روشن
زغالی
انتیک
آلومینیوم با اثر قلم‌مو
وینچستر
با قلم‌موی نقره‌ای
فولاد آبی
سفید
ماکور
درخت شیپوری
بلوط سیاه
سبز تیره
کرمی
بلوط خشن
نقره‌ای
خاکستری

 

 

 

 

یراق آلات پنجره دوجداره:

یراق آلات شامل لولا، اسپانیولت و دستگیره و سایر ملزومات مورد نیاز برای مکانیزم باز و بسته شدن لنگه های پنجره UPVC (کشویی،تک حالته، دوحالته، فولکس واگنی، آکاردئونی) است می باشد. یراق آلات با توجه به برند، کیفیت و ابعاد قیمت های متفاوتی دارند و بسته به نوع خود در قیمت پنجره دوجداره تاثیر می گذارند. بطور مثال در شرکت آرشاوین برای پنجره دوجداره از لولای 100 (10 سانتیمتری) و برای درب دوجداره از لولای تنظیمی قابل رگلاژ استفاده می گردد که متاسفانه در اغلب شرکت ها این اصول رعایت نمی گردد.

 

انواع درب و پنجره UPVC

                                                        

شیشه پنجره دوجداره:

ضخامت جداره های شیشه، دستی یا صنعتی بودن نحوه تولید، رنگ شیشه و نوع شیشه(لمینت، سکوریت و ساده) و همچنین تک جداره، دوجداره و سه جداره بودن پنجره UPVC تاثیر بسزایی روی قیمت پنجره دوجداره دارد. مقیاس اندازه گیری این محصول در فاکتور بصورت مترمربع می باشد.

 

 

متعلقات پنجره UPVC دوجداره:

بست مولیون(قطعه فلزی برای اتصال مولیون به دیگرپروفیل ها)، زوار پنجره دوجداره و غیره بعنوان متعلقات در فاکتور درج می گردد که سهم بسیار کمی را در مبلغ فاکتور پنجره دوجداره برعهده دارند.

 

 

هزینه نصب پنجره دوجداره:

تیم نصب آرشاوین

به طورتقریبی هزینه نصب 10 تا 20 درصد از کل مبلغ قرارداد را شامل می شود که با توجه به نوع پروژه (نوسازی، نصب روی سنگ، بازسازی آهن و آلومینیوم و موقعیت پروژه) قابل تغییر می باشد. برخی از تولید کننده های درب و پنجره UPVC درصد نصب را تغییر داده و هزینه دیگری به عنوان اقلام مصرفی به فاکتور پنجره دوجداره اضافه کرده که در انتهای فاکتور اضافه می گردد.

 

در نهایت برای مقایسه قیمت درب و پنجره دوجداره تولیدی شرکت های متفاوت با برندهای متفاوت باید به برند پروفیل، برند یراق آلات،  قیمت نهایی، سابقه و کیفیت تولید(دستگاه های مورد استفاده، کیفیت جوش)، کیفیت نصب شرکت مذکور در عرصه تولید درب و پنجره دوجداره دقت نمود.

 

 

تاثیر رنگ پنجره در قیمت پنجره دوجداره

 

از دیگر عوامل تاثیرگذار، روی قیمت پنجره دوجداره، رنگ این محصول است. پنجره دوجداره رنگی به دو گروه پنجره لمینیت (طرح چوب) و پنجره رنگی ( با استفاده از رنگ های مخصوص پروفیل upvc  ) تقسیم بندی می شوند.

تاثیر رنگ بر روی قیمت پنجره دوجداره، با افزایش متراژ پروفیل مصرفی بیشتر خواهد شد. به طور تقریبی می توان گفت که قیمت پنجره دوجداره لمینت یا رنگی، بین 25 تا 40 درصد بیشتر از قیمت پنجره دوجداره سفید است. درصد اعلامی مربوط به تاثیر آن در قیمت کل فاکتور پنجره دوجداره می باشد.

 

تفاوت قیمت پنجره دوجداره لمینت و رنگی با پنجره دوجداره سفید، تنها در پروفیل مصرفی می باشد. بنابراین هر چه پروژه بزرگتر باشد، میزان پروفیل لمینت استفاده شده بیشتر است و همچنین اختلاف قیمت کل نیز بیشتر خواهد بود. رنگ پنجره دوجداره موجب تغییر رنگ یراق آلات نیز خواهد شد اما بدلیل اثر ناچیز روی قیمت پنجره دوجداره، اختلاف قیمت آن را در نظر نمی گیریم. در نظر داشته باشید که تغییر رنگ پنجره دوجداره به تغییر رنگ و قیمت شیشه دوجداره بستگی ندارد و کاملا با توجه به سلیقه و درخواست مشتری انجام می گردد.

 

آرشاوین، آسایش زندگی نوین