پنجره دوجداره با شیشه دوجداره دکوراتیو

شیشه دوجداره دکوراتیو جورجین بار از انواع شیشه های تزیینی می باشد که در نمای ساختمان و معماری داخلی مورد استفاده قرار می گیرد و بر روی تمامی درب و پنجره های دوجداره UPVC، آلومنیومی، آهنی و چوبی قابل جایگذاری می باشد. این نوع شیشه دوجداره از شبکه هایی تزیینی با ساختار پروفیل UPVC و یا پروفیل های کوچک آلومینیومی تشکیل گردیده است. ساختار و جنس متفاوت شبکه های تزیینی شیشه دوجداره جورجین بار (  Georgian Barجورجین بار) موجب تقسیم بندی آن به دو حالت زیر می شود:

 

پروفیل دکوراتیو شیشه جورجین بارشبکه تزیینی روی شیشه دوجداره دکوراتیو

در این حالت شبکه های تزیینی پنجره دو جداره با استفاده از پروفیل منقسم شیشه که در تصویر زیر قابل مشاهده می باشد تولید می گردد. ابتدا پروفیل منقسم براساس طرح مورد نظر برش خورده سپس با استفاده از چسب دوطرفه بر روی شیشه دوجداره چسبانده می شود و درب یا پنجره دوجداره را بصورت ظاهری تقسیم بندی و شبکه بندی می نماید. تنوع کم در طرح های قابل اجرا بر روی شیشه دوجداره، جمع شدن آلودگی و گردو غبار در محل اتصال پروفیل منقسم به شیشه و کناره های آن و همچنین احتمال از بین رفتن چسب آن در برابر شرایط محیطی متفاوت از جمله معایب این روش می باشد که برتری حالت دوم را سبب می شود. در تصاویر زیرسطح مقطع پروفیل منقسم، ابعاد آن و شکل اجرا شده شبکه تزیینی روی شیشه دوجداره قابل مشاهده می باشد.

 

 

شبکه تزیینی داخل شیشه دو جداره دکوراتیو

شیشه دوجداره جورجین بار داخل شیشه از قیمت بالاتری نسبت به حالت اول برخوردار است ولی در کنار آن با زیبایی خود متناسب با طراحی نما و دکوراسیون داخلی می باشد. برای تولید این نوع شیشه دوجداره، ابتدا طرح مورد نظر باتوجه به ابعاد شیشه را مشخص کرده سپس با استفاده از پروفیل های خاص و بست های مخصوص جورجین بار طرح شبکه تزیینی را اجرا می کنیم. در مرحله بعد شبکه تزیینی را در چهارچوب اسپیسر شیشه دوجداره قرارداده و آنرا فیکس میکنیم.در ادامه روند تولید شیشه دوجداره انجام می پذیرد. از جمله مزایای این روش، تنوع در رنگ و سطح مقاطع پروفیل مصرفی جورجین بار، طرح های متنوع قابل اجرا، عدم نیاز به نظافت (ایزوله بودن محیط شبکه تزیینی) و طول عمر بالا را می توان بیان نمود.

 

 شیشه دوجداره دکوراتیو

 

طراحی شبکه تزیینی براساس درخواست و سلیقه مشتری صورت می پذیرد. شیشه دوجداره جورجین بار با اسامی فرفورژه طلایی، گل 4پر نقره ای، گل 4پر ، گل لی لی و لوزی که در تصاویر زیر چند مدل از آنها را مشاهده می کنید مشخص می شود.

انواع طرح جورجین بار

 

مشاوره رایگان

02188195062

02188783029

ساعات غیراداری

09122809533

مشاوره رایگان